Czy iluzjonista na wesele to dobry pomysł?

Iluzjonista na wesele

Iluzjonista na wesele to jeden z lepszych pomysłów na atrakcję.

I choć wiele osób ma obawy przed tym, bo nie widzieli jeszcze iluzjonisty na weselu, to właśnie w tym tkwi moc.

Większość gości nie widziała na żywo iluzjonisty, a tym bardziej naprawdę dobrego.

Dlatego jeśli goście będą mogli wziąć udział w takim występie na żywo podczas Waszego wesela, zapamiętają je na długo.

Wiele Par się zastanawia nad tym, czy iluzjonista na wesele to dobry pomysł. Jest to całkowicie zrozumiałe.

Odpowiedź na to pytanie jest jasna:

Dobry iluzjonista może sprawić, że goście zapamiętają Wasze wesele na lata.

Zły iluzjonista może sprawić, że goście szybko zapomną o Waszym weselu.

Jak w takim razie wybrać?

 

Dlaczego warto?

Iluzjonista na wesele

Zanim przejdziemy to tego jak wybrać iluzjonistę, na początek pomyślmy, dlaczego warto wziąć taką atrakcję pod uwagę. Są takie trzy najważniejsze powody:

  • Jest to oryginalna atrakcja 

Mało kto spotkał iluzjonistę na weselu. I choć robi się to coraz bardziej popularne, nie jest to tak oczywiste jak np. pokaz barmański. Dlatego jeśli zależy Wam na atrakcji, która będzie unikatowa, jest to świetny wybór. Magią zachwycają się zarówno dorośli jak i dzieci, więc jest to atrakcja uniwersalna.

  • Dobry iluzjonista potrafi uczynić wesele niezapomnianym

Słyszę po latach od Par Młodych, że goście do dziś wspominają wesele z tym magikiem. Jest to niesamowite i pokazuje, jak bardzo zapada to w pamięci. Dzieje się tak, ponieważ dobra magia daje całe spektrum emocji, dzięki czemu głęboko zapada w pamięci. A tak głębokich emocji nie da żadna inna atrakcja.

  • Pokaz i iluzja z bliska to spójne wypełnienie wieczoru

dwa główne rodzaje występów – pokaz dla wszystkich i magia z bliska. Główny występ trwa ok. 20-30 minut, a iluzja z bliska około godziny. Dzięki temu goście doświadczają dwóch rodzajów magii, co jest bardzo różnorodne i wypełnia wesele jedną, spójną atrakcją.

Jak wygląda występ?

Iluzjonista na wesele

Iluzjonista na weselu daje zwykle dwa rodzaje występów – pierwszym jest główny występ, a drugim magia z bliska. Jak wygląda każdy z nich?

Pokaz dla wszystkich to 20-30 minutowy występ dla wszystkich gości. Odbywa się on zwykle na parkiecie, dzięki czemu goście wszystko dobrze widzą. Przeważnie odbywa on się z interakcją, dzięki czemu goście biorą czynny udział w występie. Powinien być on zbudowany w taki sposób, aby pozostawiał mały niedosyt. Dzięki temu goście chcą zobaczyć coś jeszcze, a wtedy idealnie sprawdza się iluzja z bliska.

Magia z bliska dzieje się w dłoniach widzów. Na tę część występu nie jest potrzebne skupienie wszystkich gości, więc spokojnie może trwać impreza, a iluzjonista przemieszcza się między stolikami i czaruje dla poszczególnych grup. Przysiada się do stolika i czaruje dla kilku osób. Daje to niesamowite wrażenie, ponieważ na weselu cały czas coś się dzieje, a atrakcja podchodzi personalnie do każdego z gości.

Czasami Pary decydują się tylko na jeden rodzaj występu. Przy wyborze samego pokazu, powinien być on nieco dłuższy (25-30 minut), aby ładną klamrą zamykał całość. Jeśli Para wybiera tylko magię z bliska, wówczas iluzjonista przechadza się między gośćmi i dla nich czaruje. Taka opcja jest polecana wtedy, gdy jest już zaplanowana główna atrakcja, a wesele jest organizowane w stylu bankietowym lub w plenerze.

Jak wybrać?

Iluzjonista na wesele

Dobry iluzjonista na wesele to taki, którego specjalizacją są występy na weselach. Osoba, która przede wszystkim występuje dla dzieci, może się nie sprawdzić podczas pokazu na weselu. Dlatego warto poszukać kogoś, kto się tym zajmuje profesjonalnie. Wybór sprawdzonego iluzjonisty jest kluczowy, aby była to niezapomniana atrakcja.

Na portalu weselezklasą znajdziesz listę iluzjonistów, którzy oferują swoje usługi na weselach.

Jako autor tego tekstu polecam siebie, ponieważ występy na weselach to moja specjalizacja. Więcej o występach na weselach możesz zobaczyć tutaj.

 

O której godzinie zrobić występ?

Iluzjonista na wesele

Z mojego doświadczenia przedział między 21:00 a 22:00 to idealny czas na atrakcję. Nie tylko pokaz iluzjonisty. Goście na początku jedzą kolację, a po nim odbywa się pierwszy taniec. Warto dać wtedy czas na zapoznanie się i oswojenie z miejscem. Po pierwszym tańcu odbywa się zwykle blok taneczny i po jakimś czasie kolejny gorący posiłek. I po gorącym posiłku jest idealny moment na atrakcję.

Zwykle to są okolice godziny 21:00, kiedy goście już trochę się pobawili i potrzebują nowych wrażeń. Dlatego gdy goście siadają do posiłku, zapowiadam przez mikrofon, że po nim odbędzie się pokaz-niespodzianka. Wolę to utrzymywać w tajemnicy do końca, ponieważ to też daje wrażenie czegoś ciekawego jeszcze przed rozpoczęciem. Jak goście kończą jeść, zapowiadam, że już za 2-3 minuty zaczniemy występ i że mogą się powoli zbierać na parkiecie. Stopniowe zapraszanie dużej ilości ludzi jest ważne, aby poszło to sprawnie i żeby wszyscy się zebrali na występ, a nie tylko połowa gości. Kiedy goście się zbierają, ustawiam ich w ładne półkole i zaczynam pierwsze rozmowy, jeszcze z wyłączonym mikrofonem. Dopiero jak jest wszystko gotowe, przedstawiam się i rozpoczynam występ.

Kończąc występ, zapowiadam, że to nie jest jeszcze koniec i że będę jeszcze podchodził do nich indywidualnie i czarował z bliska. Wystarczy, że podniosą dłoń do góry, a doświadczą magii w swoich dłoniach. Jest to dobry wstęp do drugiej części występu, w której magia dzieje się w dłoniach gości.

Podczas iluzji z bliska trwa zabawa, a ja czaruję dla gości przy stolikach lub stojących przed lokalem. Przed północą kończę występ, a goście bawią się dalej. Osoby, które się wcześniej nie znały, mają teraz świetny temat do rozmów.

Czasami występuję o północy, ale zauważyłem, że powyższy scenariusz sprawdza się w praktyce zdecydowanie najlepiej.

Podziękowania

Iluzjonista na wesele

Dziękuję każdej Parze Młodej, która mnie zaprosiła. Dziękuję za zaufanie i za to, że  uczyniliście ten dzień naprawdę magicznym. Często słyszę, że goście po wielu latach trzymają w portfelu kartę z podpisem i jest to dla nich pamiątka czegoś niemożliwego. Oby magicznych chwil było coraz więcej!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o pokazie iluzji na weselu, wejdź tutaj.