To ważne pytanie, na które znajdziesz tutaj odpowiedź! Możesz obejrzeć poniższe video, a także przeczytać zasadnicze różnice w formie artykułu. W tym wpisie znajdziesz krótką charakterystykę każdego pokazu oraz informacje co się najlepiej sprawdza.

 

Zacznijmy od głównych rodzajów. Występuję z dwoma głównymi występami. Jeden z nich to Show Sceniczne, drugie to Stand-Up. Są to nazwy własne moich występów, więc nie sugeruj się tym, co wiesz na temat popularnego stand-upu. Za chwilkę wszystko będzie jasne.

 

Show Sceniczne – charakterystyka

Występ skierowany na scenę. Jest to zasadniczy wyróżnik tego pokazu, ponieważ on jest przygotowany właśnie na takie warunki. Jest to widowiskowy pokaz, którego głównym celem jest wywołanie efektu WOW. Świetnie sprawdza się na eventach oraz w miejscach, gdzie jest do dyspozycji zaplecze techniczne. Jest to też bardzo dobry wybór na wydarzenia organizowane w teatrach czy Domach Kultury. Podczas tego występu goście mają możliwość zobaczyć efekty znane z “Mam Talent!” (m.in. pojawienie kuli do kręgli), ale także te niepublikowane w Internecie. Jest to dynamiczny występ, który jest pewnym wyborem na atrakcję wieczoru.

 

Stand-Up – charakterystyka

Pokaz, który odbywa się na podłodze. Choć różnica może wydawać się niewielka, w praktyce jest ogromna! Dynamika występu, jego prowadzenie i efekty, są dopasowane do miejsca. Stand-Up jest zbudowany na dużej interakcji z widownią, a brak sceny sprawia, że jest między nami większa dostępność i bezpośredniość. Jest to świetny wybór na wesela, imprezy firmowe i okolicznościowe. Najlepiej się sprawdza, gdy jest do dyspozycji wolna przestrzeń, np. parkiet.

 

Close-Up – charakterystyka

Inaczej magia z bliska. Jest to rodzaj występu, kiedy goście mają doświadczyć czegoś niemożliwego w swoich dłoniach. Jest to rodzaj występu, który zapada głęboko w pamięci – jeśli ktoś trzyma kartę w dłoni, a sekundę później trzyma swoją wybraną, nie ma na to logicznej odpowiedzi! Przecież cały czas trzymałam tę kartę! Sprawdza się świetnie w większości sytuacji z jednego powodu – nie ma żadnych wymagań technicznych. Nie potrzeba sceny, ani mikrofonu. Nie trzeba też skupienia wszystkich osób naraz. Taka formia świetnie się sprawdza w kuluarach, na małych imprezach, a także po głównym występie.

 

Są też inne możliwości!

Na przykład 30-minutowy pokaz Close-Up. Nazywam to Close-Up Show, bo jest to pokaz w formie magii z bliska dla kilkunastu osób. Wszyscy wtedy siedzą wokół stołu, a cała magia dzieje się tuż przed ich oczami i w dłoniach. Czasem występuję w formie Stand-Up na scenie, a na festiwal uliczny przygotowuję zupełnie inny pokaz.

Jak widzisz, jest tutaj dużo zmienności i elastyczności. Dlatego warto porozmawiać o tym, co będzie pasować na Twoje wydarzenie.

Co wybrać?

To jest kwestia indywidualna. Wiem natomiast jedno:

Połączenie pokazu i magii z bliska jest w 90% najlepszym wyborem

Jest tak, ponieważ goście mają możliwość wziąć udział w głównym występie (Show Sceniczne lub Stand-Up), a następnie doświadczyć magii z bliska, co jest niezwykłym doświadczeniem. Jest to spójna atrakcja, a jako organizator… masz ok. półtoragodzinną atrakcję podzieloną na dwie części. Każda ma inną dynamikę i specyfikę, ale zostajemy w jednym świecie. Świecie cudów!